Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 22 людини

Новини із шкільної бібліотеки

Дата: 2 грудня 2022 о 13:52, Оновлено 7 листопада о 10:42

Зустріч в бібліотеці

   6 жовтня в бібліотеці закладу освіти працювала літературно- поетична вітальня «Краса українського слова». До вітальні були запрошені поети: Лариса Павлівна Атаманенко та Іван Іванович Чорнозуб з міста Городища. Слухачами були: педагоги закладу, вихователі дитячого садочка «Капітошка», інші працівники закладу.Зустріч з митцями слова організувала завідуюча бібліотекою Гаращенко Валентина.

   Лариса Павлівна зачитатала поезії , присвячені любові, про зрубану грушу свого дитинства, про доброту людей, сьогоднішні події в Україні, про вишиту сорочку своєї бабусі (сорочці виповнилося 100 років, в ній бабуся виходила заміж в 1924 році, а зараз онучка Лариса Павлівна одягає її на свої виступи).Слухаючи поезії, кожен поринув в свої згадки про дитячі роки, перше кохання, пригадався улюблений куточок рідного краю.

   Іван Іванович зачитав свої гуморески та байки: «Короїди», «Аби було», «Ким бути?..», «Де ж капуста», «Подія» та інші. На згадку про зустріч поети подарували свої збірки шкільній бібліотеці: «Чого і як», «Кому що…», «Умань літературна», «Апокриф.Часопис.Як тільки сонце вечір запалило…». Дякуємо долі за зустріч з  такими талановитими, оптимістичними українськими людьми, за подаровані приємні хвилини. Надіємося і віримо, що не один раз ще зустрінемося!


Бібліотечний консалтинг

   3 жовтня в закладі освіти відбувся день учнівського самоврядування. Обов'язки бібліотекаря цього дня виконувала учениця 11 класу Кирпата Людмила. Протягом дня вона консультувала читачів з питань бібліотечної справи. Для учнів 6 класу провела цікаву розмову «А що читаєте Ви?» Діти поділилися,які жанри літератури в них улюблені, але на жаль, зізналися, що мало приділяють свого часу саме читанню. Люда мріє пов'язати своє життя саме  із бібліотекою. Приємно!


Акція «Подаруй бібліотеці книгу!»

   В рамках місячника шкільних бібліотек, в закладі освіти триває акція «Подаруй бібліотеці книгу!» Приємно відзначити класні колективи 9 класу та 8(класні керівники Людмила САЛО, Тамара КРИВОРОТ), які одними із перших відгукнулися. Дякую Вам!Запрошую до ознайомлення з новинками.


Патріотичний екскурс «НАЦІЯ  НЕСКОРЕНИХ»

     День захисника України - це, мабуть, найважливіше державне свято в році під час повномасштабної війни. Цього дня ми вшановуємо героїв і героїнь, які борються за незалежність своєї Батьківщини. А також згадуємо пам'ять воїнів, котрі віддали життя за Україну. Це свято стало символом визнання та вдячності військовим і громадянам України, які встали на захист своєї країни. Боронити державу – непроста справа, проте ЗСУ успішно з нею справляються. І ми мусимо допомагати їм усім, чим можемо – не тільки у свято, а й кожного дня.  Раніше свято відзначали 14 жовтня – дата була приурочена до Дня українського козацтва і Дня Покрови Пресвятої Богородиці. Проте у 2023 році дата свята змінилася, оскільки Православна церква України (ПЦУ) та УГКЦ перейшли на новий календар. Тепер День захисників і захисниць України святкують 1 жовтня. Саме про це і говорили завідуюча бібліотекою Валентина ГАРАЩЕНКО з учнями 7 класу.


ПЛАН

  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом

«ЧИТАЮЧА ШКІЛЬНА РОДИНА – СТРАТЕГІЧНЕ ЗАВДАННЯ БІБЛІОТЕКИ»

Дата

НАЗВА ЗАХОДІВ

Для кого проводиться

01.10

Оголошення плану місячника

1-11класи

02.10

-Вернісаж малюнків «»Кожна книжка – нова пригода!»

-Участь у Всеукраїнському конкурсі «Захисники України – очима дітей»

1-11 класи

03.10

День-самоврядування: бібліотечний консалтинг та дублер-шоу

5-11 класи

04.10

Стартує благодійна акція «Подаруй бібліотеці книгу!»

1-11 класи

07.10

Книжкова розвідка «Відкривай світ літератури разом з нами»

5-11 класи

08.10

Слайд-презентації «Українські поети – захисники Батьківщини»

8-11

09.10

Інформаційний паркан (короткі повідомлення, вислови, малюнки, світлини за тематикою місячника)

5-11 класи

10.10

Дегустація літературних новинок в шкільній бібліотеці

7-8 клас

11.10

«Літературний бенкет» - обговорення улюблених авторів

9-11 класи

14.10

Буккросинг «Передай книгу товаришу»

1-11 класи

15.10

Літературні посиденьки «Я в серці маю те,що не вмирає»

10 клас

16.10

Участь в обласному конкурсі відеороликів «Славетні українці Черкащини, які змінили світ і Україну» (до 15.11)

9-11 класи

17.10

Батьківські години  «Що читають наші діти?»

1-11 класи

18.10

Бесіда «Нам українською судилось говорити»

1-11 класи

21.10

Години спілкування «Вчимося любити книжки:  кожна книжка – це світ, який чекає на нас»

1-5 класи

22.10

Читацький марафон «Вчителі й діти читають разом!»

1-11 класи

23.10

Слем серед старшокласників

9-10 класи

24.10

Інтерактивна виставка «У мові вся доля народу»

5-11 класи

25.10

Виставка-пошана «Когорта класиків»;

Виставка-сюрприз «Колесо фортуни»

9-11 класи

5 клас


Міжнародний день книги

«Хто полюбить книгу,той далеко піде у своєму розвитку»

                                                                                              (Шевченко Т. Г.)

   Дата 23 квітня є символічною для світової літератури. У цей день народилися відомі світові зірки художнього слова, новатори в літературі свого часу – Вільям Шекспір, Моріс Дрюон, Інка Гарсіласо де ла Вега, Мануель Мехіа Вальєхо, X. Лакснесс, Василь Земляк, Григір Тютюнник, Василь Кухта, Андрій Курков.

   Цього дня проводяться зустрічі з авторами, читання уривків із улюблених книг, різноманітні конкурси, акції на захист книги, фестивалі читання, розпродаж книг тощо. Деякі країни з нагоди цієї дати видають одне з найпопулярніших видань і роздають його безкоштовно. В усьому світі цього дня купують, дарують, читають книжки. До речі, на батьківщині Сервантеса цю дату святкують конкурсом – безперервним читанням «Дон Кіхота». Читці змінюють один одного протягом 48 годин. Книга на сучасному етапі розвитку цивілізації залишається одним із найефективніших інструментів передачі інформації з усіх сфер людської діяльності. Писемність завжди була головним чинником у культурі кожного народу, відігравала провідну роль у його духовному розвитку, тісно поєднувала покоління.

  З нагоди цієї події, в закладі освіти з учнями 5 класу відбулося голосне читання твору Григіра Тютюнника «Степова казка» з наступним обговоренням казки. Учнів 11 та 7 класу завідуюча бібліотекою Гаращенко Валентина, познайомила з метою створення Міжнародного дня книги.

    Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насилля.


ДІЛОВИЙ БРИФІНГ

В рамках заходів, приурочених тижню математики, відбувся брифінг для учнів 8 - 11 класів «Наймолодші математики України», який підготувала завідуюча бібліотекою Гаращенко Валентина. Вона познайомила здобувачів освіти з цікавими, молодими, успішними, талановитими українцями – Мариною Вязовською та Олександром Маринич. Обоє народилися в Києві. Українка Марина В'язовська — друга в історії жінка, яка отримала медаль Філдса, найпрестижнішу відзнаку у математиці для молодих науковців.

Медаль Філдса — нагорода, яка надається двом, трьом або чотирьом математикам на Міжнародному конгресі математиків, що відбувається під егідою Міжнародного математичного союзу раз на чотири роки. Ця медаль вважається найпрестижнішою відзнакою в математиці та надається молодим математикам, яким менше за сорок років, за значний вклад у науку. Сума нагороди становить 15 000 канадських доларів. Засновником премії був канадський математик Джон Чарлз Філдс.

Олександр Віталійович живе і працює в Києві, математик, кібернетик, доктор фізико-математичних наук, доцент,дослідник. Математикам нічого не потрібно для занять математикою: Інтернет, папір, олівці й все. Локація для роботи не важлива. До того ж математика інтернаціональна наука, вчені зрозуміють один одного. Сучасна математична наука характеризується міждисциплінарністю, тем для ймовірних досліджень – сотні.

Тож не зупиняйтеся на досягнутому та примножуйте славу України!


Виставка - колекція

   Математика – одна з найдавніших наук світу. Цікаво, що потреба в ній виникла ще задовго до походження письма. Якщо спочатку математика мала на меті допомогти у пошуку істини, то згодом вона розвинулась до складної багатогранної науки, без якої жоден з нас не уявляє свого життя. Математика існує не лише в навчальних закладах. Ми зустрічаємо її всюди: коли готуємо обід і визначаємо кількість інгредієнтів; коли плануємо час на дорогу; коли розраховуємось у магазині; чи навіть коли просто їдемо у відпустку.
У математиці є своя краса, як у живопису та поезії. Вся математична інформація розміщена у величезній кількості книг: на сьогодні їх понад 100 000.

   В рамках тижня математики завідуючою  бібліотекою закладу освіти  Гаращенко Валентиною, була підготовлена виставка  під гаслом «Ретро підручник», на якій були виставлені математичні книги, підручники, посібники різних років видання. Цікаво поринути в цікавий світ математики!


Калейдоскоп цікавих фактів «Які таємниці зберігає математика»

Як і всяка наука, математика може бути дуже захоплюючою. І якщо вам здається, що це не так, вам варто ближче з нею познайомитися. А ця стаття з цікавими фактами про числа і математику допоможе вам у цьому. Всім відомо, що слово “математика” має грецькі корені, проте, найдавніші свідоцтва про математику походять з Африки. Саме там було знайдено кістки з насічками, які свідчать про результати обчислень.
   З давніх давен  математикою займалися не лише чоловіки. Першою жінкою у цій науці за 500 років до нашої ери стала жителька Стародавньої Візантії – Гіпатія.

   2 квітня завідуюча бібліотекою провела в кожному учнівському колективі, починаючи з 5 класу, калейдоскоп цікавих фактів про математику, запрошуючи цим самим ще раз переглянути своє відношення до математичних наук.
 


БЕНЕФІС  КНИГИ  ВАСИЛЯ  СИМОНЕНКА «Лебеді материнства»

В рамках  тижня поезії, 20 березня був організований бенефіс книги Василя Симоненка «Лебеді материнства» з учнями 7 класу. Цікаві повідомлення  та факти з життя Симоненка, донесли до дітей шкільний бібліотекар Гаращенко Валентина Олександрівна та Лебединець Ліля Станіславівна (сільський бібліотекар), переглянули презентацію. Активними учасниками заходу були – Бондар Софія,Пирнеу Олександра, Іщенко Маргарита, Гладкий Богдан, Ткаліч Іванна, Маліхатко Назар. Вони ознайомили своїх однокласників з поезіями «Ти знаєш, що ти  людина?», «Ображайся на мене, як хочеш», «Лебеді материнства», «Море радості» та інші.

    Поезія — це не просто віршовані слова, це форма вираження почуттів. Ніщо так добре не висловлює наші емоції та стани, як поезія. Читаючи вірші, мимоволі відчуваєш силу того почуття, яке відчуває поет до коханої людини, сім’їбатьківщини.


ЛІТЕРАТУРНИЙ  БАТЛ  «Поезія єднає серця»

   19 березня для здобувачів освіти 6 класу, було організовано та проведено літературний батл «Поезія єднає серця». На зустріч була запрошена сільський бібліотекар Лебединець Ліля Станіславівна, яка виконувала роль ведучої батлу, а оцінювала гравців завідуюча бібліотекою закладу освіти Гаращенко Валентина.Були створені дві команди: «Надія» та «Гербенятка». Діти змагалися, називаючи поезії Лесі Українки та Тараса Шевченка, знайомили з автобіографіїями улюблених українських письменників, розповідаючи напам'ять поезії українських поетів. У поезії знаходимо прихисток у тяжкі хвилини, поезія підносить у проживанні радості… Поезія об’єднує покоління, епохи, культури, нації!


НАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ ЧИТАННЯ

   Команда Українського інституту книги анонсує проведення всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії», який відбудеться з 16 по 24 березня 2024 р., що охоплює дату святкування Всесвітнього дня поезії (21 березня). Тиждень поезії в Україні відбудеться вперше.Тема тижня поезії 2024 – ДІМ. Гаслом став рядок із вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової – «Ріки незмінно течуть додому».  Дім для нас тепер про повертання і чекання, про безумовну віру в тих, хто за цей дім бореться. Дім – це світло, котре гріє, навіть, коли вас розділяють тисячі кілометрів. Дім – це чуття себе частиною чогось більшого, частиною родини. Дім – це Україна.

   Наш заклад також долучився до участі в цьому тижні, розробили план заходів та познайомили учнів із ним на радіо лінійці 15 березня.

ПЛАН

18.03 – ЛІТЕРАТУРНИЙ   БАТЛ   «Поезія єднає серця»                          

                                                                                                                  6 клас

19.03 -  МАРАФОН  родинного  читання «Тату, почитай!»

             (конкурс фотографій)                                                                  1-5 клас                                                                     

          -  БІБЛІОФРЕШ – бібліографічний огляд новинок: Максим Гаптар «На ясен день», «Сучасна література рідного краю» 5-7 класи,2020 року, серія «Шкільна бібліотека»                                                                                  5-11кл.                                                                                                                                       

20.03 -  ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ  «Ласкаво  просимо, Читачу!»  (зустрічі в шкільній бібліотеці з читачами)                                                                  1-11кл.                                                                               

         -   БУКТРЕЙЛЕР  про прочитані книги (відео-інтерв'ю на перервах)  5-11

21.03  -  ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПОЕЗІЇ.   ЗОРЕПАД  ПОЕЗІЙ ПРО  УКРАЇНУ ТА РІДНИЙ  ДІМ                                                                                            5-7 класи                                                             

        -   «СТО  МАЛЕНЬКИХ ШЕДЕВРІВ» (проба пера наших користувачів)

                                                                                                                  11 клас

22.03  -  БЕНЕФІС  КНИГИ  ВАСИЛЯ  СИМОНЕНКА     «Лебеді материнства»                                              7 клас


ГОЛОСНІ  ЧИТАННЯ

    В рамках Шевченківського тижня для учнів 6 класу завідуючою бібліотекою Гаращенко Валентиною, було організоване голосне читання творів Тараса Шевченка «Поетичні  хвилини з Шевченком». Діти детальніше познайомилися із збіркою  «Кобзар». В ході зустрічі, були прочитані: «Садок вишневий біля хати», «Думка», «На вічну пам'ять Котляревському», «Думи мої, думи мої», «Вітер з гаєм розмовляє», «Не женися на багатій», «Минають дні, минають ночі», «Заповіт», «Тополя» та інші.


ВИСТАВКА

    Одним із найбільших патріотів усіх часів і народів справедливо вважається Тарас Шевченко. Шевченко – явище унікальне. Його немає з ким порівняти у письменстві інших народів. Не тому, що він кращий за інших. Йдеться про особливий генотип культури нашої країни. Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна. Він вершинна парость родового дерева нашої нації, виразник і хранитель народного духу. Шевченко – універсальний, він наш всесвіт.Явище Шевченка – виправдання України перед людством, підтвердження нашої національної повноцінності.

   В рамках Шевченківського тижня в бібліотеці закладу освіти було організовано виставку-ім'я, присвячену Тарасу Григоровичу Шевченку.


Який внесок зробив Тарас Шевченко для України?

Тарас Шевченко - видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. Він був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими.

   Він є творцем ідентичності українського народу та знаковою постаттю національної пам'яті України. Його творчість сприяла розвитку й встановленню нової української літератури. Усього нараховується близько 835 художніх творів, створених Т. Шевченком, які дійшли до сьогодення.

      Вчителем української мови та літератури Вікторією Чорногал для учнів 9 класу, був підготовлений диктант«Останні дні поета». 


П Л А Н

ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО ТИЖНЯ,

присвячений 210- річниці з дня народження

ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА

Дата

Назва  заходу

Для яких категорій

Відповідальні за проведення

08.03

- Оголошення плану тижня.

- Конкурс малюнків-ілюстрацій до творів Т.Шевченка

1-4 класи

Класні керівники

11.03

- Інформаційні хвилинки «Незабутній Шевченко»

- Виставка – ім'я «Совість і Правда України – наш Кобзар»

1 – 11 класи

Класні керівники

Завідуюча Бібліотекою

12.03

- Участь в створенні проектів-презентацій на тему «Шевченко - художник»

- Участь в створенні інфограм «Шевченко і світ» (пам'ятники Шевченку у світі)

- Голосні читання «Мова Шевченка – моя рідна мова»

7 – 8 класи

9 – 10 класи

5-6 класи

Класні керівники

Завідуюча бібліотекою

13.03

- Поетичний  марафон «Поетичні хвилини з Шевченком»

- Виховна година «І генії були дітьми»

5 – 7 класи

1 -4 класи

Вчителі української мови, бібліотекар

класоводи

14.03

- Квест «Сторінками Шевченкового шляху»

- Диктант про Шевченка

7 - 8 класи

9 клас

Завідуюча бібліотекою, вчителі предметники

15.03

- Гра – естафета «Правда чи фейк.Що Ви знаєте про Тараса Шевченка»

- Підведення підсумків участі в тижні.

9 – 10 класи

Завідуюча бібліотекою, вчителі предметники


Шевченківський тиждень

   Одним із найбільших патріотів усіх часів і народів справедливо вважається Тарас Шевченко. Шевченко – явище унікальне. Його немає з ким порівняти у письменстві інших народів. Не тому, що він кращий за інших. Йдеться про особливий генотип культури нашої країни.

    Тарас … Просторо в цьому імені. В ньому вся історія наша, все буття.Нас просто не існує без нього. Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна. Він вершинна парость родового дерева нашої нації, виразник і хранитель народного духу. Шевченко – універсальний. Він наш всесвіт. Явище Шевченка – виправдання України перед людством, підтвердження нашої національної повноцінності.

    В цьому році йому виповнюється 210 років з дня народження.Заклад освіти спланував заходи з нагоди цієї події в історії України, української літератури та прогресивної спільноти людства.


НОВІ ЧАСИ – НОВІ ГЕРОЇ

Сьогодні вся країна схиляє голову перед Героями Небесної Сотні. Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби зі злом, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя. Герої не вмирають…Кожен з них мав свою родину, друзів, свої захоплення, свої нагальні справи… і Батьківщину – одну на всіх.

   За вільну демократичну Україну боролися за покликом душі, мужньо, як лицарі. За нею, єдину, й полягли. Під прапором стояли, під прапором спочили. Впродовж зими-весни 2014 року щонайменше 30 вулиць і площ у різних населених пунктах України були названі на честь Героїв Небесної Сотні.

   26 червня 2014 року Президентом України було ініційовано заснування нової державної нагороди — Орден Героїв Небесної Сотні. Схилимо у жалобі голови перед звитягою Героїв, котрі заради торжества справедливості, пожертвували собою, і хай пам’ять про них, безвинно убитих, згуртує нас живих, дасть нам силу, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на рідній землі.

   Тепер над усіма нами – варта Небесної сотні. Над кожним українцем – звичайним громадянином і посадовцем. МИ НЕ МАЄМО ПРАВА ЇХ ЗРАДИТИ!

    Здобувачі освіти, завітавши до шкільної бібліотеки, ознайомилися з матеріалами  постійно діючою книжково-ілюстративною виставкою «НЕБЕСНА СОТНЯ – НОВІ ГЕРОЇ УКРАЇНИ»


Україна відзначає день Державного Герба

                                                                                      Наш герб –тризуб

                                                                                                Це воля, слава й сила;

                                                                                        Наш герб – тризуб.

                                                                                       Недоля нас косила,

                                                                                       Та ми зросли, ми є,

                                                                                      Ми завжди будем,

                                                                                          Добро і пісню несемо

                                                                         Ми людям.

                                                                                                Наталка Поклад

     Відновивши незалежність у 1991 році та обравши Тризуб державним гербом, Україна продемонструвала наслідування традицій Української Народної Республіки.

   19 лютого 1992 року український парламент затвердив Малий Державний Герб України, що став одним із трьох офіційних символів нашої держави. З ухваленням через чотири роки нової Конституції його статус був закріплений і в Основному Законі. Проєкт герба розробила група українських геральдистів – Андрій Гречило, Олексій Кохан та Іван Турецький.

   Для учнів 6 та 7 класів, завідуючою бібліотекою була проведена година державності, присвячена цій події в історії нашої держави.


«ЗОЛОТЕ   ПЕРО - 2024»

    З метою виховання патріотизму, любові до України, формування національної свідомості та духовної культури дітей та молоді України, популяризації літературної творчості та виявлення талановитих авторів Всеукраїнський благодійний фонд «Діти – наше майбутнє» проводить III-й Всеукраїнський конкурс авторських віршів «Золоте перо 2024» серед учнів 3 – 11 класів та вчителів закладів загальної середньої освіти.

   В даному конкурсі від нашого закладу освіти взяла участь учениця 11 класу Блажко Аня, в номінації вірші про батьків. Чекаємо підведення підсумків конкурсу.


Виставка  малюнків

   З 27 листопада по 18 грудня  в Україні проходить місячник «16 днів проти насильства». Активно долучилися до організації виставки під гаслом «Світ без насильства очима дітей» вчитель образотворчого мистецтва Гаращенко Валентина та учні 5-7 та 9 класу. Насильство в очах дітей різне, але бажання  одне – воно не повинне бути присутнім в житті як дітей, так і дорослих.


Бібліотечний десант

   5 грудня, згідно плану Національного тижня читання, завідуюча бібліотекою Гаращенко Валентина разом з членами бібліотечного активу, ученицями 7 класу Бондар Софією та Пирнеу Олександрою, завітали до дитячого садочка «Капітошка» для ознайомлення діток старшої групи із народними українськими казочками, а саме: «Колобок», «Лебідь, щука і рак», «Їжак і заєць». Дітям були прочитані книжечки, на події яких вони емоційно реагували.


Подія в літературному календарі

    25 листопада 1838 року в м.Стеблеві (тепер Черкаська область) народився Іван Семенович Левицький, український письменник. В історію української літератури увійшов як визнаний майстер реалістичної прози. В цьому році йому виповнюється 185-років з дня народження, неабияка подія в українській літературі. Зі сторінок численних його оповідань, повістей і романів постає розмаїта галерея колоритних персонажів – селян, робітників, міщан, чиновників, поміщиків.

    Для здобувачів освіти закладу була підготовлена виставка-портрет про Івана Семеновича Левицького, підібрана література дала можливість детальніше познайомитися з цим письменником та життєвим шляхом.


Національний тиждень читання


90-ті роковини пам'яті Голодомору

  90 років тому мільйони синів і доньок України, мільйони невинних людей, дітей, були без жалю винищені Голодомором. Великий Голод в Україні забрав життя від 7 до 10 мільйонів. Пам'ять стукає в серця живих про тих, хто не народився, недоспівав, недолюбив, а був убитий голодною смертю.

    З нагоди цих подій  протягом листопада,  в закладі  діяла виставка-заклик «Скорботна пам'ять поколінь» кращих учнівських робіт образотворчого мистецтва, присвячена цій події, як засторога людству про ті страшні сторінки історії в Україні. До конкурсу долучилися учні 6-9 класів.


Виставка в бібліотеці закладу освіти

    Завідуючою бібліотекою з нагоди відзначення 90-роковин Голодомору 1932 -1933 років, була підготовлена виставка-інсталяція «Не забуваймо незабутнє». Це були страшні, чорні, незабутні сторінки в історії нашої країни. Ми, теперішнє покоління, повинні пам'ятати їх, робити все, щоб такого більше ніколи не повторилося. З виставкою ознайомилися всі небайдужі. Палахкотить свіча пам'яті, як нагадування живим - пам'ятаємо!


«Як живеш, шкільний підручник!»

     Протягом минулого тижня завідуючою бібліотеки Гаращенко Валентиною Олександрівною, переглядалися навчальні книгив здобувачів освіти. Прикро, що деякі учні до цього часу не підписали книжки, не виготовили закладинки. Серйозно віднеслися до своїх книг – учні 6 класу (класний керівник Чорногал Вікторія Олександрівна); 7 класу (класний керівник Криворот Тамара Василівна).


Дублер-шоу «Бібліотекар на час»

    Одним із цікавих заходів протягом місячника шкільних бібліотек був дублер-шоу «Бібліотека на час». Роль бібліотекаря виконувала учениця 9 класу Мгерян Арсіне. Вона допомагала учням знайти необхідну літературу, рекомендувала що  прочитати учням під час осінніх канікул.


Фото- конкурс «Я люблю читати»

    Днями в бібліотеці закладу освіти відбувся фото-конкурс «Я люблю читати», присвячений Міжнародному дню шкільних бібліотек. Бібліотекар підготувала цікаву підбірку художньої літератури для школярів та презентувала їх між уроками. Учні переглядали книги,читали. В об'єктив камери попали учні, які дійсно, люблять читати.


Нові надходження в бібліотеку

    Нещодавно ми отримали дві книги з коміксами видавництва «Ірбіс Комікси».Читання коміксів та графічних новел корисне для дітей тим, що поліпшує вміння читати та породжує цікавість до цього процесу, також комікси  неймовірно розвивають уяву. Учні 5-7 класів були ознайомлені з книгами «Історія старого дерева.Том3.Як важливо бути собою» та «Джеронімо Стілтон.Репортер. Це моя сенсація!», переглянувши презентації цих книг. В даний час з книгами знайомляться учні 5 класу.Запостити отримані книги на сторінках соціальних мереж нашої бібліотеки – на Фейсбук-сторінці, тегнувши @IrbisComics2015.


День мудрості та довголіття

  Одним із запланованих заходів в рамках місячника шкільних бібліотек, був день мудрості та довголіття. Завідуюча бібліотекою з учнями 9 класу 26 жовтня  зустрілися із довгожителем нашого села Гаврик Марфою Миколаївною, вона народилася в минулому столітті – 1926році. Вона була приємно вражена зустрічі,  розповіла дітям багато цікавих історій, епізодів з подій  про Голодомор 1932 – 33 років, про розстріл евреїв під час другої Світової війни. Ми повинні пам'ятати свою історію, людей, які працювали, примножуючи славу нашої української держави. На завершення, учні побажали Марфі Миколаївні дожити до 100-літнього ювілею:

«Щоб спокій і мир панували в родині

              Щоб щастя всміхалось при кожній хвилині,

Щоб горе минало і йшло в небуття

      Щоб радість завжди дарувало життя!»


Слайд – шоу «Цікаві факти про Україну»

   19 жовтня до бібліотеки закладу освіти завітали здобувачі освіти 10 класу та 11-го для перегляду презентацій, просто цікавих фактів про Україну в рамках цікавих заходів під час місячника шкільних бібліотек.Цікаві повідомлення підготували: Теличко Костянтин, Кравець Максим, Ткаченко Ілона, Благовісна Яна,Бондар Анжеліка, Кирпата Людмила, Сало  Надія, Дроздов Роман, Тройчук Вадим.

А учениця 11 класу - Говрас Аліна, підготувала презентацію «Моя країна – Україна!»Також завідуюча бібліотекою ознайомила здобувачів освіти з виставкою – хронікою «Україна – європейська держава».


Покрова Пресвятої Богородиці. День Українського козацтва

   Місячник шкільних бібліотек стартував першого жовтня. На шкільній лінійці завідуюча бібліотекою оголосила план роботи, донесла інформацію про започаткування відзначення місячника в Україні, повідомила, що початок припадає на свято Покрови, на день Захисників та Захисниць України. Тому й не дивно, що девіз обрано тематичний: «Ми віримо в твоє майбутнє, Україно!» В бібліотеці розпочала роботу виставка-пошук художньої літератури «Безсмерття козацької звитяги!За Україну! За волю!За честь і славу! За народ!»


Виставка – відкриття  «Мова – духовний скарб нації»

   18 жовтня здобувачі освіти закладу опрацювали матеріали, які були підготовлені завідуючою бібліотеки про рідну українську мову. Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб. У мові наша стара й нова культура, ознака нашого національного визнання. І поки живе мова – житиме народ як національність.


Інтерактивний кардмейкінг

    Одним із завдань  для учнів закладу освіти було виготовлення листівок, логотипів, знаків до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек. Діти 5 – 9 справилися із цим,  намалювавши логотипи олівцями та фарбами.


Година спілкування «Читаємо про Україну разом з дітьми»

    В рамках плану роботи під час Всеукраїнського місячника однією із форм роботи, було голосне читання художньої літератури в бібліотеці. Діти приходять сюди, щоб переглянути, прочитати та обговорити нещодавно прочитане. Дуже часті гості – учні 5 класу.Разом із завідуючою бібліотекою Гаращенко Валентиною, яка порекомендує що саме прочитати, допомагає відшукати потрібну книгу, проаналізувати події книг, тут створена атмосфера спокою та затишку, яка інколи всім нам дуже потрібна,щоб зануритися в цікавий, інший світ пригод, фантазії.


Всеукраїнський урок єднання.

     В бібліотеці закладу освіти було проведено відкритий Всеукраїнський урок єднання для здобувачів освіти 9 класу. В ході перегляду учні обговорювали, висловлювали враження від почутого.


Книги-ювіляри в 2023 році

Твори українських письменників

  225 років поемі «Енеїда» Івана Котляревського

  185 років п'єсі «Наталка-Полтавка» Івана Котляревського

  145 років повісті «Микола Джеря» Івана Нечуя-Левицького

  145 років комедії «За двома зайцями» Михайла Старицького

  145 років повісті «Захар Беркут» Івана Франка

  135 років п'єсі «Сто тисяч» Івана Карпенка-Карого

  130 років збірці поезій «На крилах пісень» Лесі Українки

  130 років драмі «Украдене щастя» Івана Франка

  105 років збірці поезій «Сонячні кларнети» Павла Тичини

  95 років п'єсі «Мина Мазайло» Миколи Куліша

  60 років казці «Цар Плаксій та Лоскотон» Василя Симоненка

  55 років роману «Собор» Олеся Гончара

  55 років роману «Диво» Павла Загребельного

  50 років трилогії «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайко


День пам'яті та примирення

    8 травня, у День памʼяті та примирення, українці вшановують тих, хто у Другій світовій війні боровся з нацизмом та переміг його, а також усіх жертв тієї війни. Друга світова війна, яка тривала з 1939 до 1945 року, була одним із найкривавіших та найбільших збройних конфліктів в історії людства. Участь у ній брали понад 60 держав. Бойовими діями були охоплені Європа та Східна Азія, Африка й Близький Схід, Атлантика і Тихий океан. Загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Україна була одним з основних полів битв Другої світової війни, і простором, де тоталітарні режими – нацистський і радянський – вчиняли масові злочини.

    В цей день,  бібліотеці закладу освіти, учні 8 класу за круглим столом пригадали події Другої світової війни. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять  про тих людей, які загинули, стали невинними жертвами тих подій.


Зустріч за круглим столом «А біль не вщухає…»

26 квітня в шкільній бібліотеці відбулася зустріч з Костенком Іваном Олексійовичем - учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції та учнів 8 класу.Також на зустрічі були присутні класний керівник Гаращенко Валентина Олександрівна та педагог –організатор Шевченко Юлія Валеріївна. Минуло 37 років з того часу, а відголосок і досі триває. З великою увагою всі слухали розповідь Івана Олексійовича, переглянули документальний фільм про ті страшні сторінки аварії. Ми повинні пам'ятати ті події, знати історію, робити все, щоб більше такого горя не повторилося ні-ко-ли!


Підсумки фольклорних посиденьок «З народного навчившись джерела»

    На підсумковій лінійці були оголошені результати  конкурсу «З народного навчившись джерела»  серед учнів 6 класу. І місце  завоювала  Бондар Софія, яка зібрала 120 прислів'їв  про книгу,  ІІ місце розділили  Гладкий Богдан та Щур Назар (115 прислів'їв),  ІІІ місце – Чернобай  Даніїл (81). Переможці отримали дипломи.


Бенефіс  читача

В  рамках Міжнародного тижня дитячої книги та тижня дитячого читання під гаслом «Читайте з нами українське!» було проведено бенефіс читача «Читай, як я, читай зі мною, читай краще мене» серед учнів 6 – 7 класів. Визначилися переможці, діти, які читають, які люблять читати та є постійними користувачами шкільної бібліотеки -  Пирнеу Олександра, Бондар Софія (6 клас);  Кайдаш Дар'я та Манукян Ліана (7 клас).


12 квітня для здобувачів освіти  9 класу був проведений інтегрований урок в шкільній бібліотеці по темі «Збереження надбання мистецької спадщини». Завідуюча бібліотекою Гаращенко Валентина Олександрівна розповіла про зародження бібліотек,  презентувала найбільші бібліотеки світу, сучасні форми вуличних бібліотек.


Новеньку   книгу полистай – у світ цікавий завітай!

    В рамках  тижня дитячої книги, 27  березня для учнів 6 класу   була проведена  презентація   книжкових новинок бібліотеки закладу освіти. Завідуюча   бібліотекою  Гаращенко Валентина  ознайомила  учнів з новинками художньої  літератури:  енциклопедією  «Дітям про все на світі»,  «Пригоди шахового солдата Пєшкіна» автор Юхим Чеповецький,  «Детективні історії» (укладач Карпенко  Ю.М.)  та серією   книг Всеволода Нестайка, зокрема: «Тореодори з Васюківки», «Дивовижні пригоди  в Лісовій школі» та інші. Найактивнішими співрозмовниками  були – Бондар Софія, Пирнеу Олександра  та Маліхатко Назар.


План

проведення Міжнародного  тижня  дитячої книги та тижня дитячого читання під гаслом

«Читайте з нами українське!»

27.03 – Презентація книжкових новинок «Новеньку книгу погортай – у світ цікавий завітай!» ( 6 клас)

     -----   Майстер-клас з виготовлення книжкових закладок «У книжковім дивосвіті виростають творчі діти».                                                                 ( 3-4 клас)

    2. 28.03 -  Розмова в дружньому колі «Твій вільний час і         книга»                                                                       (  8 клас)

  Віртуальна подорож «Дивовижні факти про книгу»                                                                        ( 7 клас)

  1. 29.03 -  Явка з повинною  (День  для боржників)

                                                                          (5 – 11 класи)

Бенефіс читача «Читай, як я, читай зі мною, читай краще мене» (конкурс читацьких щоденників)                                                                                                             (5 – 7 класи)   

  1. 30.03  -  Фольклорні посиденьки «З народного навчившись джерела»  (прислів'я та приказки про книгу)                                                               (4 - 6   класи)

      ----   Формула успіху. Зустріч з цікавими людьми.

                                                                           ( 9  клас)

  1. 31.03 -  Сучасна книжка – сучасним дітям (голосне читання  казки «Смарагдове місто» українського дитячого письменника Євгена Погорєлова) ( 1 -5 клас)

       ---- Підведення підсумків тижня, оприлюднення інформації про проведені заходи.

                                      


Всеукраїнський конкурс «Таємниця генія Шевченка»

Відзначаємо день народження  Кобзаря  цікаво та корисно! Біографія Тараса Григоровича таїть в собі багато  цікавих фактів, життєвих історій та подій, які для багатьох із нас є невідомими. Щоб розкрити ці сторінки життя Шевченка, учням 8 класу було запропоновано класним керівником  Гаращенко Валентиною, взяти участь в конкурсі «Таємниця генія Шевченка», який стартував 9 березня, в день народження поета. Чекаємо підсумків!


Бібліо - квест   «Ми  пам'ятаємо тебе, Тарасе!»

       7 березня  із здобувачами освіти 7 класу  завідуючою бібліотеки Гаращенко Валентиною та педагогом – організатором Шевченко Юлією, провели бібліо-квест. Клас поділили на дві команди, обрали капітанів – Зозулю Святослава та Кайдаш Дарину, забрали  маршрутні листи та вирушили по зупинках: «фольклорна», «теоретична», «літературознавча»,  «хронологічна»,  «математична» та ін. Цікаво провели час та почерпнули  багато  інформації про талановитого письменника, борця за вільну нашу Україну.



Відкриття  Шевченківських  днів  у закладі освіти

     6 березня учні закладу були ознайомлені із заходами, в яких  мають взяти участь  під час цього тижня. Для здобувачів освіти 5 класу завідуючою бібліотекою  Гаращенко Валентиною  була проведена інформаційна година «Що я знаю про Тараса Шевченка?». Вона ознайомила з літературою, наявною в шкільній бібліотеці,  про творчість цього геніального Українця, нашого земляка,  поета, якого знають, пам'ятають, читають. Приємно була вражена, що діти багато знають автобіографічних даних поета  та  художника Тараса Григоровича Шевченка.


ПЛАН

  ШЕВЧЕНКІВСЬКИХ  ДНІВ  В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ

З  06.03 по 10.03

  1. 06.03.  Популяризація читання «Світ  читання». День читання великої поезії Т.Г.Шевченка.                                                       (1-4 кл.)
  2. 07.03.    Бібліоквест  «Ми, пам'ятаємо тебе, Тарасе!»     (7 клас) 
  3. 08.03.  Прийняти участь у Всеукраїнському конкурсі есе «Мій Шевченко»

                                                                                          (5-11 кл.)

  1. 09.03.    День поета. Віртуальна мандрівка «Шляхами великої долі» (посилання  https://meet.jit.si/Labgum040520)                 (5-8 кл.)  
  2. 09.03.  «Літературний  перформанс  за творами Т.Г.Шевченка» (посилання:https://drive.google.com/drive/folders/ 105gTjKmlu5rjnGEYzRtoROvblxn4n2E?usp=sharing    (9-11 кл.)
  3. 10.03.      Нон-стоп  «Учітесь, читайте,

                              І чужому научайтесь,

                              Й свого не цурайтесь.»                         ( 4 кл. )


Міжнародний день рідної мови

      21 лютого  -  Міжнародний день рідної мови, який відзначається, починаючи  з  2000 року. В нас рідна мова – українська, яка є важливим елементом культурної та національної  свідомості  людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, інструмент збереження нашого матеріального та духовного спадку.

    З метою підвищення значення української мови,  шкільним бібліотекарем  був проведений поетичний зорепад в 5 класі, на якому  14 учнів  декламували  вірші  українських поетів про рідний край -  Тараса Шевченка, Лесі Українки, Ліни Костенко, Платона Воронька.


Конкурс   «Я - журналіст»

     Мета конкурсу – виявлення творчо обдарованої молоді, схильної до журналістської діяльності, стимулювання до прояву  активної життєвої  позиції. Тема  одна: «Розповідаю світові  про незламність українців». Взяти участь в конкурсі виявили бажання учениці 8 класу – Гай Діана, Дільгер Діана та Лисенко Дарина (вчитель Гаращенко В.О.) та учень 9 класу – Тройчук Вадим (вчитель Чорногал В.О.).


210 років від дня народження Гулака - Артемовського Семена Степановича

Мова піде про нашого земляка, уроженця міста Городище - Семена Степановича Гулака-Артемовського. Серед мальовничої української природи, на берегах річки Вільшанки пройшли дитячі роки Семена. З юних літ він мав чудовий голос дискант, знав велику кількість народних пісень і любив  їх співати. Учні 9 класу ознайомились з презентацією про життєвий та творчий шлях цієї незвичайної людини, автора першої української опери «Запорожець за Дунаєм".


Календар подій на лютий 2023 року.


29 січня 1918 року ввійшов в історію як бій під Крутами. Це важлива і трагічна подія в історії нашої країни, яка нагадує про боротьбу за незалежність України. Історія повторюється - сьогодні ми продовжуємо тримати оборону від російської навали. Шкільним бібліотекарем для учнів 8 класу був проведений круглий стіл «Причини та наслідки трагедії під Крутами». Для здобувачів освіти була підготовлена відео - презентація «Подвиг студентів: 105-ті роковини кровопролитного бою під Крутами»


22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель. Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. Нашим учням важливо знати основні історичні віхи становлення нашої державності. Завітавши до шкільної бібліотеки, можна ознайомитися з виставкою- інсталяцією «Тернистий шлях українців до Соборності»


    З нагоди відзначення 130 річниці з дня народження Миколи Куліша в бібліотеці закладу влаштована виставка матеріалів життєвого та творчого шляху цієї неординарної особистості.Для здобувачів освіти було підготовлене голосове повідомлення про Миколу Куліша. «Хочемо, щоб нація наша чужих чобіт не чистила. Пора! Вільними стати пора!» - ці слова Куліша актуальні сьогодні, як ніколи.


Кобзар Тарас Силенко

Кобзар Тарас Силенко передчасно пішов у засвіти в червні минулого року, 29 грудня 2022 року йому виповнилося б 50. Друзі часто називали його «віщим Бояном», «співучим філософом», він був уособленням любові нашого народу до свободи, мистецтва та героїки минулого. Дізнатися більше можна, завітавши до бібліотеки нашого закладу освіти, в якій підготовлена виставка цікавих матеріалів про цю незвичайну Людину!


14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аврії на ЧАЕС.

В бібліотеці закладу була підготовлена експозиція документальних матеріалів  про цю подію в нашій державі. Для перегляду та ознайомлення були запрошені бажаючі учні та класні керівники.


Геннадій Васильович Біліченко

14 грудня Геннадію Васильовичу виповнилося б 50 років, але на жаль, його немає серед нас. 13 квітня 2014 року він загинув, виконуючи бойове завдання в районі проведення антитерористичної операції поблизу м. Слов‘янськ Донецької області. Він став першим загиблим військовослужбовцем у війні на Донбасі.


9 грудня - Міжнародний день пам‘яті жертв злочину Геноциду. 

      В бібліотеці закладу освіти  облаштована виставка інформації про цю подію. Сьогодні Україна  та світова спільнота вшановують безневинних жертв злочинів, спричинених етнічною, расовою та релігійною ненавистю.

    Мета Дня - вшанувати пам‘ять людей, які стали жертвою геноциду та недопущення подібних злочинів надалі.


День української хустки.

      Це неофіційне щорічне свято, яке відзначається щорічно 7 грудня з метою об‘єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. 

    В бібліотеці закладу освіти була підготовлена ілюстративна виставка "Ой, хустина, хустиночка…"


В шкільній бібліотеці облаштована тематична експозиція, присвячена найвидатнішому українському письменнику, філософу, освітянину XVIII cтоліття Григорію Савичу Сковороді. Українську культуру просто неможливо уявити без поезії та філософії Григорія Сковороди.


В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «В нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!» була проведена виставка дитячих малюнків на тему «Війна очима дітей». Страшно дивитись на такі малюнки, не сонце і чисте, голубе небо малюють учні, а вибухи мін, руїни і смерть.


Чорна сторінка в історії України. Великий Голод 1932 -1933 років - це жахлива трагедія людства, яка жорстоко забрала життя мільйонів невинних жертв. 26 листопада щороку ми, українці, вшановуємо пам‘ять жертв голодового геноциду. В шкільній бібліотеці до цієі дати була підготовлена тематична виставка, матеріали якої, дистанційно опрацювали учні закладу.


Від нашого освітнього закладу на конкурс була відібрана одна ілюстрація до дитячого твору «Мавка» Івана Франка.


Конкурс малюнків «Збережімо грунти рідної України»

Наш  заклад освіти прийняли участь в двох номінаціях конкурсу -

Поле бою: як війна руйнує українські грунти;

Охорона грунтів.

Ми всі хочемо завершення війни, ми хочемо сіяти хліб, пити чисту воду, ростити своїх діток під мирним небом. Бережімо нашу українську землю!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.