Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 24 людини

ЗВІТ ПРО РОБОТУ БІБЛІОТЕКИ

Дата: 7 червня 2023 о 11:10, Оновлено 10 січня о 09:53

ПІДСУМКИ МІСЯЧНИКА ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК 

   З метою розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки у вихованні учня-читача, патріота України,    сприяння реалізації основних пріоритетів Нової української школи, популяризації книгочитання, з 1 по 31 жовтня 2024 року у нашому закладі освіти пройшов  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек  під гаслом «Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки».

Завідуюча шкільною бібліотекою Гаращенко В.О., використовуючи методичні рекомендації, підготовлені Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з Державною науково-педагогічною бібліотекою України ім. В.О. Сухомлинського, розробила план місячника. Заходи, які були включені до плану, сприяли розкриттю виховної функції шкільної бібліотеки, а також пробудженню в школярів інтересу до читання.

    Акції, справи були сплановані так, щоб  охопити і задіяти  всіх здобувачів освіти, починаючи від молодшої ланки і до старшокласників. З метою пропаганди читання, більш глибшого знайомства з роботою бібліотеки, протягом жовтня в кожному класі були проведені бібліотечні уроки. Для учнів 1-4 класів: «Книжкове царство», «Бібліотека. Бібліотечний фонд», «Абонемент. Читальний зал. Формуляр.», «Порядок розташування книг в бібліотеці». Для здобувачів освіти 5-9 класів: «Допоміжні розділювачі», «Паспорт стелажа», «Вибір книг в бібліотеці», «Пошук потрібної книги». На сьогоднішній час, такий інформаційний, коли ми бачимо і отримуємо багато повідомлень, потрібно багато читати, аналізувати, переосмислювати прочитане, необхідно збільшити темп читання. Недаремно говорять, що читання – це головне навчання в житті кожної людини.

Зустріч в бібліотеці

   9 жовтня в бібліотеці закладу освіти працювала літературно - поетична вітальня «Краса українського слова». До вітальні були запрошені поети: Лариса Павлівна Атаманенко та Іван Іванович Чорнозуб з міста Городища. Слухачами були: педагоги закладу, вихователі дитячого садочка «Капітошка», інші працівники закладу. Зустріч з митцями слова організувала завідуюча бібліотекою Гаращенко Валентина. Лариса Павлівна зачитала поезії, присвячені любові, про зрубану грушу свого дитинства, про доброту людей, сьогоднішні події в Україні, про вишиту сорочку своєї бабусі (сорочці виповнилося 100 років, в ній бабуся виходила заміж в 1924 році, а зараз онучка Лариса Павлівна одягає її на свої виступи). Слухаючи поезії, кожен поринув в свої згадки про дитячі роки, перше кохання, пригадався улюблений куточок рідного краю. Іван Іванович зачитав свої гуморески та байки: «Короїди», «Аби було», «Ким бути?..», «Де ж капуста», «Подія» та інші. На згадку про зустріч поети подарували свої збірки шкільній бібліотеці: «Чого і як», «Кому що…», «Умань літературна», «Апокриф.Часопис.Як тільки сонце вечір запалило…». Дякуємо долі за зустріч з  такими талановитими, оптимістичними українськими людьми, за подаровані приємні хвилини. Надіємося і віримо, що не один раз ще зустрінемося!  Протягом  місячника проходила акція «Подаруй бібліотеці книгу!» Приємно відзначити класні колективи 9 класу та 8(класні керівники Людмила САЛО, Тамара КРИВОРОТ), які одними із перших відгукнулися. Дякую Вам!Запрошую до ознайомлення з новинками. Взагалі, під час місячника бібліотека поповнилася новою художньою літературою в кількості 15 примірників, кожен учнівський колектив подарував шкільній бібліотеці книгу.

Бібліотечний консалтинг

   3 жовтня в закладі освіти відбувся день учнівського самоврядування. Обов'язки бібліотекаря цього дня виконувала учениця 11 класу Кирпата Людмила. Протягом дня вона консультувала читачів з питань бібліотечної справи. Для учнів 6 класу провела цікаву розмову «А що читаєте Ви?» Діти поділилися,які жанри літератури в них улюблені, але на жаль, зізналися, що мало приділяють свого часу саме читанню. Люда мріє пов'язати своє життя саме  із бібліотекою. Приємно!

   Учні та учениці закладу освіти долучилися до участі в конкурсі малюнків до Дня захисників і захисниць України, який стартував з 9 вересня цього року «Вартові України – очима дітей»(1-11 класи) . Метою конкурсу є вшанування захисників і захисниць України, виховати в учнів патріотичні цінності через творчу працю, сформувати вдячність та гордість за рідну країну, висловити подяку мужнім людям, які стоять на захисті наших кордонів.

   Керівники конкурсу – вчитель образотворчого мистецтва Валентина ГАРАЩЕНКО та педагог-організатор Юлія ШЕВЧЕНКО, вдячні учасникам конкурсу: Бондар Софії, Костенко Богдану,Ухаль Данилу, Штанько Даніїлу, Гевчук Мілані, Діброві Ілоні, Богдановій Вікторії, Кузьменко Марії (учні 5 класу); Коршак Ані, Сало Нелі, Сало Аріні, Кучмєєвій Марії, Єфіменко Меланії (учні 6 класу); Богач Вікторії, Цапенко Вероніці,Черевко Марії, Одерій Богдану, Соломчак Аліні (7 клас); Ткаліч Іванні, Маявцю Андрію (8 клас); Варданян Ангеліні, Зеленько Анастасії, Зінич  Олександрі, Зозулі Святославові, Романенко Філіпу(учні 9 класу); Галба Дарині, Ухаль Любові, Штанько Кароліні(учениці 10 класу). Висловлюємо подяку батькам наших учасників, які перерахували організаційний внесок за участь в конкурсі 50 гривень(100% кошти будуть перераховані на ЗСУ), а батьки Богач Віки зробили внесок в розмірі 300гривень. Нас не здолати! Разом ми сила! Слава нашим Захисникам! Є переможці (ІІ та ІІІ місце, чекаємо нагород).

    Завідуюча бібліотекою закладу освіти провела годину спілкування в 5 класі «Вчимося любити книжки: кожна книжка – це світ, який чекає на нас». Вона познайомила здобувачів із посібником для 5-6 класів «Антологія. Казка в шкільному курсі літератури». Із серії «Пізнай свою країну», бібліотекар запропонувала вибрати будь-який твір, а потім провести годину тихого читання з наступним обговоренням прочитаного. Діти обрали твір Івана Франка «Осел та лев». На образах тварин письменник показав, що тварини, так як і люди можуть бути добрими і злими, хитрими і  розумними,боягузами і сміливцями.

   В   рамках  заходів Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, для учнів 5 класу 14 жовтня був проведений квест «Відкривай світ літератури разом з нами». Працювало дві команди «Казка» та «Дружба». Школярі відвідали дві локації : «Тестовий паркан» та «Шифрувальні віхоли». Завідуюча бібліотекою ГАРАЩЕНКО Валентина надавала допомогу під час проходження локацій. Підвівши підсумки квесту, визначили, що перемогу отримала команда під назвою «Дружба».

   Протягом місячника працював вернісаж малюнків «Кожна книжка – нова пригода!» В своїх малюнках діти зображували улюблених героїв книг, малювали ілюстрації до книг, які читали колись або які добре запам'яталися. В бібліотеці діяла виставка - пошана про класиків української літератури «КОГОРТА  КЛАСИКІВ» та інтерактивна виставка «У мові вся доля народу».


Інформація про роботу бібліотеки закладу освіти

за 2023 -2024 н.р.

Робота завідуючої бібліотеки розпочалася ще задовго до початку навчального року – це комплектування підручників до видачі . Проведення інвентаризації підручників, виведення відсотку забезпечення здобувачів підручниками, підвезення підручників з інших закладів освіти Вільшанського ОТГ та інших. Взяла участь в  міжнародному моніторинговому дослідженні (20.09). У жовтні традиційно відбувся Всеукраїнський місячник «Я вірю в майбутнє твоє, Україно!» 01.10 -31.10 2023року.

     Взяла участь у Всеукраїнському місячнику «16 днів проти насильства», який тривав з 27 листопада по 18 грудня. Постійно в бібліотеці були підготовлеі, працювали виставки документальної літератури, художньо, які були влаштовані до певних дат, подій, днів народження відомих письменників,  видатних людей України: виставка - ім'я до 185-річниці з дня народження Івана Нечуя-Левицького (листопад), виставка-інсталяція «Незабуваймо незабутнє» до 90-річчя Голодомору, «НОВІ ЧАСИ – НОВІ ГЕРОЇ»(про героїв Небесної Сотні).

   В грудні тривав Національний тиждень читання під гаслом «Бути своїми», працювали згідно плану. В січні  підготувала до участі в конкурсі «Золоте перо» ученицю 11 класу Блажко Аню. Особисто взяла участь в обласному фото-конкурсі «Прапор України», маю диплом учасника.

   До Дня Соборності України підготувала і провела з учнями 9 класу годину державності. Прослухала вебінар «Тенденції розвитку цифрового середовища» (06.02 2024р), маю сертифікат. 20 березня взяла участь в обласному семінарі бібліотекарів про патріотичне виховання; 16 квітня була слухачем вебінару «Ефективне впровадження та інноваційні кейси використання платформи Всеукраїнська школа онлайн: методичні аспекти та практичні стратегії».

   Майже кожного навчального тижня  в закладі проходили предметні тижні, бібліотекар активно брала в них участь, діяли виставки методичної літератури, довідкової, художньої, документальної: тиждень біології, до дня Землі, тиждень історії, математики, хімії, трудового навчання, фізики, до Міжнародного дня рідної мови, про Чорнобильську трагедію, до дня вшанування Героїв Небесної Сотні, до дня Героїв Крут, трагедія Голокосту в Україні, до тижня книги, День пам'яті жертв Бабиного Яру,до дня народження Т.Г.Шевченка та ін. Завжди  проведення предметного тижня супроводжується виступом завідуючої бібліотеки про щось цікаве з предмету, вислови знаменитих людей, інформаційні новинки, квести.

   В березні проходив Національний тиждень читання, в ході якого були організовані та проведені: бенефіс книги Василя Симоненка «Лебеді материнства» (7 клас), марафон  родинного читання  «Тату, почитай!» (1-5 класи, фотоконкурс), хаб «Сто маленьких шедеврів»( проба пере учениці 11 класу Говрас Аліни).

     Брифінг для учнів 8-11 класів «Наймолодші математики України» (02.04). Сторітеллінг про Червону Книгу України (в рамках тижня екології, 9 клас, 09.04); організована виставка малюнків «Людина і природа». Взяла участь в обласній вікторині  «Пам'ятаємо! Перемагаємо!» з нагоди Дня пам'яті та примирення. Всі підсумки проведених заходів регулярно висвітлювалися на сайті закладу освіти.

ЗВІТ ПРО РОБОТУ БІБЛІОТЕКИ ЗА 2022 -2023 н. р.

    Процес національного відродження, зміцнення Української держави, її розбудова  потребують нових підходів до патріотичного виховання особистості. Як свідчить історичний досвід, без національно-патріотичного виховання підростаючого покоління неможливо зберегти державу і націю. Патріотичне виховання є основою сталого розвитку суспільства, яке функціонує на засадах гуманізму, свободи, верховенства закону і соціальної справедливості. Видатний український педагог В. О. Сухомлинський рекомендував розпочинати виховання з дитинства, адже це найважливіший період людського життя. Він зазначав: „У дитинстві починається тривалий процес пізнання – пізнання і розумом, і серцем – тих моральних цінностей, що лежать в основі моралі: безмежної любові до Батьківщини, готовності віддати життя за її щастя, велич, могутність, непримиренність до ворогів Вітчизни” [35, с.16]. Молоде покоління має не тільки ідентифікувати себе з українським народом, а й прагнути жити в Україні, розбудовувати свою країну, служити Батьківщині на шляху її національного демократичного розвитку. Важливо дотримуватися Конституції та поважати закони України, володіти державною мовою, визнавати пріоритети прав людини, захищати свободу та демократію. Патріотичне виховання має ґрунтуватися на моральних цінностях та ідеалах, почутті любові до своєї Батьківщини. Таке виховання орієнтовано на формування свідомого громадянина України, патріота, людини з високими особистісними якостями, чітким національним світоглядом. Виходячи з цього, одним із головних завдань української школи є відродження національних традицій та забезпечення виховання сучасного громадянина як члена правового суспільства, демократичної держави, особистості, що цінує ідеали свободи й рівності, шанує і відстоює людську гідність. Воно має охоплювати весь навчально-виховний процес, органічно поєднувати національне, громадянське, моральне, родинно-сімейне, естетичне, правове, екологічне, фізичне, трудове виховання та спиратися на національну історію, мову, культуру, права та обов’язки, що відображені в Конституції України. Шкільна бібліотека як важливий структурний підрозділ навчального закладу, використовуючи різноманітні форми і методи бібліотечної роботи, має спрямовувати свою діяльність на створення ефективної системи бібліотечно-інформаційного забезпечення учасників навчально-виховного процесу, сприяти задоволенню особистісних інформаційних, інтелектуальних, духовних потреб користувачів. Бібліотекарі мають докладати усіх зусиль задля виховання читача-громадянина з високими моральними та патріотичними якостями, формування в учнів ціннісного ставлення до держави, суспільства, історії, духовних і культурних витоків свого народу та природних багатств. Головним завданням шкільних бібліотек є швидке реагування на суспільні запити, нові вимоги держави щодо освіти й виховання особистості. Важливим є створення сприятливих умов для задоволення інтересів і потреб особистості, формування в учнів кращих моральних якостей, переконань, світогляду, виховання почуття патріотизму.

    У нашому закладі освіти модернізовано бібліотеку, в якій створено простір для інформаційної взаємодії та соціально-культурної комунікації учасників освітнього процесу. Шкільна бібліотека  поступово трансформується в сучасний  інформаційно - методичний центр, який поєднує в собі інформаційну, освітню, розвивальну, культурну, виховну та  дозвіллєву функції. Розташування книжкових  фондів – це місце, орієнтоване на користувача. Для цього ми розмістили високі полиці так, щоб у приміщенні було більше вільного, відкритого простору;  змінили спосіб презентації книг – ( він має бути зручним для користувачів) саме завдяки мобільним меблям. Приміщення і територія бібліотеки адаптовані до використання всіма учасниками освітнього процесу. Ефективність роботи шкільних бібліотек із національно-патріотичного виховання здебільшого залежить від форм і методів, що ґрунтуються на українських народних традиціях, кращих надбаннях національної та світової педагогіки й психології. Особливу увагу слід приділяти вихованню засобами художньої літератури, театральної педагогіки, музичного й образотворчого мистецтва, що впливають на емоції та почуття учнів. Традиційно проводжу в бібліотеці захід до 14 жовтня, приурочений до дня Українського Козацтва. Форма проведення різноманітна, але найбільше практикую таку форму роботи як квест («квест» з анг.мови  як загадка, головоломка, питання) - це гра-подорож з завданнями для декількох команд. Так було в цьому році: учнів 6 класу поділила на дві команди, видали маршрутні листи по яких діти рухаються, при цьому виконуючи певні завдання.

    Про одну із найстрашніших дат в історії України, про чорну сторінку в історії українського народу щороку готую тематичну експозицію, присв'ячену  Великому Голоду 1932 -1933 років. Ця  жахлива трагедія людства, яка жорстоко забрала життя мільйонів невинних жертв. 26 листопада  ми, українці, вшановуємо пам‘ять жертв голодового геноциду. В шкільній бібліотеці до цієі дати була підготовлена тематична виставка, матеріали якої, дистанційно опрацювали учні закладу.

https://content.e-schools.info/cache/a7/85/a78572a40eea5af014058de71fed0207.jpg

     Хочеться відмітити цикли масових заходів, які ми приурочуємо нашому земляку – Тарасу Григоровичу Шевченку. На прикладі його життя та творчості ми повинні глибше вивчати історію рідного краю, пам'ятати про велич Тараса Шевченка як патріота, як поета та художника. Використовуючи інформаційний простір бібліотеки,   під час Шевченківських днів, було проведено бібліоквест «Ми пам'ятаємо тебе, Тарасе!» з учнями 7 класу. В ході віртуальної мандрівки  «Шляхами великої долі» здобувачі освіти 5-8 класів пройшлися історичними стежинами життєвого шляху Тараса Григоровича Шевченка. Під час перегляду  літературного перфомансу за творами Т.Шевченка, старшокласники  більш детальніше ознайомилися з творами відомого поета. Вчителі та я, як бібліотекар закладу, із задоволенням  взяли участь  в загальноукраїнському квест-марафоні «Чи знаємо, ми Тараса Шевченка», пройшли І етап. З моєї ініціативи, після екскурсії по творах Шевченка, багато учнів із задоволенням взяли участь в конкурсі «209ТГШ» від проекту «На урок». Приклад життя Тараса Григоровича дає нам можливість ще більше любити Україну, яку так палко любив Шевченко, постійно борючись своїм життям, творчістю,  за волю та незалежність своєї неньки -України. Які актуальні твори на сьогоднішній час, написані ним колись,  як тісно переплітаються події, зображені в поезіях поета.

    До пам'ятних дат українського календаря готую тематичні виставки документальної, художньої літератури, використовую відео-урок, відео-фільм, відео-презентації для глибшого знайомства з відомими особистостями української історії. Адже, саме на прикладах життя відомих українців, можна розвивати почуття відповідальності, збереження  українських звичаїв та традицій. Так, для учнів 9 класу підготувала презентацію про знаменитого нашого земляка, родом з міста Городища – Семена Степановича Гулака-Артемовського, відомого всьому світу композитора,співака та актора.  Серед мальовничої української природи, на берегах річки Вільшанки пройшли дитячі роки Семена. З юних літ він мав чудовий голос дискант, знав велику кількість народних пісень і любив  їх співати. Здобувачі освіти 9 класу ознайомились з презентацією про життєвий та творчий шлях цієї незвичайної людини, автора першої української опери «Запорожець за Дунаєм", переглянули фрагменти  опери, в головній ролі якої виступив сам Семен Степанович. Проводячи такі знайомства, аналізуючи творчі досягнення видатних особистостей, ми виховуємо в молодого покоління любов до рідного краю, до землі, яка народила славних та мужніх людей.

    Сучасне розуміння патріотизму обумовлене викликами, перед якими стоїть Україна, – це, зокрема, агресія Російської Федерації проти України, збереження територіальної цілісності країни, національно-культурної ідентичності, розвиток української мови та української культури. Основні напрями патріотичного виховання спрямовані на прояв поваги до українських захисників, поваги, захоплення їхньою мужністю. В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «В нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!» була проведена виставка дитячих малюнків на тему «Війна очима дітей». Страшно дивитись на такі малюнки, не сонце та чисте, голубе небо малюють діти, а вибухи мін, руїни і смерть. Конкурс патріотичного дитячого малюнка – це одна із  форм виховання патріотичних почуттів в молоді.

https://content.e-schools.info/cache/ce/29/ce295653bf9454d32d0c232f86daa76e.jpg

   З метою відзначення певних історичних подій, дат, готую тематичні виставки, інсталяції та голосові інформаційні повідомлення для учасників освітнього процесу: «День Соборності України»( 22.01);  130 років Миколі Кулішу (18.12); 300-річчя Григорію Сковороді;  «Чорна сторінка в історії України» про Голодомор 1932-1933років;

    Не можна не говорити про видатного українського філософа – Григорія Савича Сковороду, якому виповнилося 3 грудня 300 років від дня народження. В шкільній бібліотеці діяла тематична експозиція, присвячена найвидатнішому українському письменнику, філософу, освітянину XVIII cтоліття Григорію Савичу Сковороді. Українську культуру просто неможливо уявити без поезії та філософії Григорія Сковороди.

https://content.e-schools.info/cache/f6/b5/f6b5a7c6e803b074fc17989c16d6eb87.jpg

   Користувачам бібліотеки було запропоновано прослухати голосове  повідомлення про життєвий шлях Г.С. Сковороди.

    29 січня 1918 року ввійшов в історію як бій під Крутами. Це важлива і трагічна  подія в історії нашої країни, яка нагадує про боротьбу за незалежність України, адже за свою волю  український народ бореться з давніх-давен. Історія повторюється - сьогодні ми продовжуємо тримати оборону від російської навали. Шкільним бібліотекарем для учнів 8 класу був проведений круглий стіл «Причини та наслідки трагедії під Крутами». Для здобувачів освіти була створена відео - презентація «Подвиг студентів: 105-ті роковини кровопролитного бою під Крутами». Обговорення, пригадування історичних моментів життя українського народу, має  в собі силу навчати, поважати, захоплюватися мужністю та відвагою українського  незламного волелюбного народу.

https://content.e-schools.info/cache/1e/31/1e31e4b598c5ca07bcf1c4a81e52207a.jpg

     Для учнів 8-11 класів було запропоновано взяти участь у Всеукраїнському конкурсі «Я- журналіст». В бібліотеці закладу освіти були проведені зустрічі, цикли бесід із старшокласниками патріотичного спрямування, налаштування та повідомлення про цей патріотичний конкурс. Взяти участь в ньому виявили бажання: Гай Діана, Дільгер Діана, Лисенко Дарина (учні 8 класу) та Тройчук Вадим – учень 9 класу.   Мета конкурсу – виявлення творчо обдарованої молоді, схильної до журналістської діяльності, стимулювання до прояву  активної життєвої  позиції. Тема  одна: «Розповідаю світові  про незламність українців».

   14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Ми повинні пам'ятати тих мужніх героїв, які стали на захист світу, віддавши найцінніше, що в них було – це життя. В бібліотеці закладу освіти була підготовлена експозиція документальних матеріалів  про цю подію в нашій державі. Для перегляду та ознайомлення були запрошені бажаючі учні, вчителі.

    Ще одна  особистість, про якого хочеться сказати – це Тарас Силенко.29 грудня  йому виповнилося б  50 років,  він прожив коротке, але яскраве життя, він був справжнім українцем. Молодий, український кобзар, друзі його називали «віщим Бояном», «співучим філософом», він любив свободу, мистецтво, допомагав українським захисникам з початку російсько-української війни. Ознайомитися із його життєвим шляхом, дізнатися більше про цю Людину, можна було завітавши до бібліотеки нашого закладу освіти, в якій підготовлена виставка цікавих матеріалів про  незвичайного  українця! Саме розповідями, переглядами матеріалів та обговоренням про ту чи іншу подію, ми виховуємо в молодого покоління свідоме розуміння подій, які відбуваються зараз в нашій державі.

   Прикладом виховання поваги  до нашої України, може слугувати тиждень дитячого читання, який проходив в цьому році під гаслом «Читайте з нами українське!». Провела презентацію книжкових новинок «Новеньку книгу погортай – у світ цікавий завітай!» для учнів 6 класу. Бенефіс читача «Читай, як я, читай зі мною, читай краще мене», найактивніші користувачі шкільної бібліотеки, презентували свої читацькі щоденники та обговорювали прочитані книги. Фольклорні посиденьки «З народного навчившись джерела» були заплановані для проведення в 5-7 класах - збір прислів'їв про книгу, провела у вигляді змагання, визначили переможців.

 21 лютого  -  Міжнародний день рідної мови, який відзначається, починаючи  з  2000 року. В нас рідна мова – українська, яка є важливим елементом культурної та національної  свідомості  людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, інструмент збереження нашого матеріального та духовного спадку. З метою підвищення значення української мови,  шкільним бібліотекарем  був проведений поетичний зорепад «Рідний край» в 5 класі, на якому  14 учнів  декламували  вірші  українських поетів про найкрасивіші, найрідніші місця української природи -  Тараса Шевченка, Лесі Українки, Ліни Костенко,  Василя Симоненка,Платона Воронька.

   Завдяки тому, що в шкільній бібліотеці багато вільного місця, гарні сучасні меблі, то можна використовувати цей простір для фотографування, для запису відео, проводити різноманітні майстер-класи (для участі в конкурсі «Планета мрій», записали відео по виготовленню писанки); працювали над виготовленням писанок на обласний конкурс  «Писанкове дерево Перемоги».

Зображення Зображення Завдання акції полягає у творенні писанок в орнаментальних мотивах і кольорі з побажаннями «Перемоги Україні». У писанках наша мальована молитва про злагоду і мир поміж людьми – символ України та  ціла світоглядна система в орнаментах-мотивах. Писанка – яйце, декороване традиційними символами, які пишуться за допомогою воску і барвників. Від нашого закладу освіти в обласному етапі цієї  акції,  взяли участь  дві учениці 7 класу –  Кайдаш Дар'я  та  Манукян Ліана, отримали ІІ  місце в своїй віковій категорії.

   Для  здобувачів  освіти  9 класу  29 березня  відбулася зустріч за круглим столом з Пластуном Володимиром Івановичем,  людиною, яка 42 роки  віддала мужній, людяній, рятувальній  професії  - працівник ДСНС.  На зустріч також були запрошені класний керівник 9 класу –Хамко  Тетяна Володимирівна та завідуюча шкільною бібліотекою Гаращенко Валентина Олександрівна.

Володимир Іванович  випускник нашої школи, розповів про свій вибір  професії, на вивчення яких предметів  потрібно особливо звернути увагу,щоб в подальшому житті здобути цю професію.Цікаве, складне життя випало на долю Володимира Івановича, але жодного разу не пожалкував про вибір професії.Дев'ятикласники  уважно прослухали розповідь Володимира Івановича і, можливо, ця зустріч вплине на вибір майбутньої професії старшокласників.

   До 37-роковин  Чорнобильської трагедії,   організувала зустріч  за круглим столом  «Гіркий полин Чорнобиля» з учасником – ліквідатором Костенком І.О. та учнями 8 класу, переглянути документальний фільм про аварію. З великою зацікавленістю слухали розповідь Івана Олексійовича про ті часи, вшанували хвилиною мовчання героїв, які врятували життя на Землі, ціною власного здоров'я та життя. Такі зустрічі, бесіди, вважаю, сприяють вихованню в молодого покоління мужності, патріотичних почуттів та поваги.

  8 травня, у День памʼяті та примирення, українці вшановують тих, хто у Другій світовій війні боровся з нацизмом та переміг його, а також усіх жертв тієї війни. Друга світова війна, яка тривала з 1939 до 1945 року, була одним із найкривавіших та найбільших збройних конфліктів в історії людства. Участь у ній брали понад 60 держав. Бойовими діями були охоплені Європа та Східна Азія, Африка й Близький Схід, Атлантика і Тихий океан. Загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Україна була одним з основних полів битв Другої світової війни, і простором, де тоталітарні режими – нацистський і радянський – вчиняли масові злочини. В цей день,  в бібліотеці закладу освіти, учні 8 класу за круглим столом пригадали події Другої світової війни. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять  про тих людей, які загинули, стали невинними жертвами тих подій.

    Завідуюча бібліотекою підготувала для учнів 8 класу  годину спілкування, присвячену  Дню Європи. Учні переглянули відео-звернення президента В.Зеленського до українського народу: "Щороку від завтра 9 травня ми будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм. Це буде День Європи, яка підтримує українців усі дев’ять років російської агресії та вже 439 днів повномасштабного вторгнення. Це буде День Європи, яка допомагає нам боротися на всіх напрямах. Це буде День Європи – нашої союзниці. Це буде День Європи – нашої, частиною якої Україна завжди була, є і буде".

    Також  учні дізналися, що Зеленський В.О. підписав указ, згідно з яким відтепер щорічно 9 травня в Україні відзначатимуть День Європи.

   16 травня в бібліотеці закладу освіти була організована година творчого дозвілля для учнів 8 класу та жителя  нашого села – Чухрія Вілія Івановича. Після виходу на заслужений відпочинок, Вілій Іванович захопився краєзначою роботою – почав збирати цікаві історії про село, школу та визначних людей В'язівка. Так, поступово хобі переросло в кропітке та цікаве дозвілля, без якого сьогодні він не уявляє свого життя. Дітям було цікаво слухати розповіді про Голодомор 1933року, епізоди Другої Світової війни в селі, побудову приміщень двох шкіл. Ми, молоде покоління, повинні пам'ятати історію рідного краю, примножувати її славу.

https://content.e-schools.info/cache/0b/38/0b38e6fb5fd178724c702e49a1963e4e.jpg

Вілій Іванович, також залишився задоволений від зустрічі з учнями закладу освіти. Ми повинні бути вдячні людям, які творять і пишуть історію нашої країни.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.