Чорнобиль
Чорнобильський вітер по душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає.
Годинник життя безупинно іде,
…Лиш пам'ять, лиш пам'ять усе пам'ятає.
Олена Матушик
Чорнобильська катастрофа перевернула з ніг до голови увесь світ, зламала життя сотень тисяч людей і назавжди змінила ландшафт величезної території, яка постраждала від радіоактивного забруднення. Людей із неї відселили, щоб захистити їх від забруднення, а землі переважно законсервували. А з меншим втручанням людей тут поступово ще й почався активний природний розвиток території.
В цьому році виповнюється 38 років з дня Чорнобильської трагедії. Завідуючою бібліотекою Гаращенко Валентиною був організований сторітеллінг для учнів 7 класу, про Олександра Сироту, який народився на Херсонщині, але більшу частину свого дитинства разом із мамою — письменницею, редакторкою та перекладачкою Любов’ю Сиротою — прожив у Прип’яті. Коли сталася аварія, Олександру було 10 років.
Цікаве, але коротке повідомлення було зроблене для учнів 6 класу про страшну сторінку в житті України. Вчитель біології - Пастушко Людмила переглянула серію документальних фільмів з учнями 10 класу про техногенну катастрофу в Прип'яті 1986 року. Для здобувачів освіти протягом тижня діяла виставка малюнків «Чорнобиль – біль і скорбота України».
В бібліотеці закладу діяла тематична виставка-нагадування «Пам'ятаємо чорнобильський квітень».